Heat maps

Přeskočit k navigaci - Přeskočit k obsahu - Přeskočit doluPrávě vysíláme:

Noční zprávy

Následuje:

Dětský svět

starNovinky

Vyhledávací formulář


Téma měsíce

Český megafilm nabídne během tří měsíců, počínaje 9. březnem, každý čtvrtek od 20:00 hod., celkem dvanáct filmů. Jejich společným jmenovatelem jsou vysoká návštěvnost a divácký úspěch. Nejdříve budou nasazeny osvědčené filmy z přelomu tisíciletí a devadesátých let. Divák se následně bude postupně vracet až do let padesátých. Filmové legendy pak od 5. března obsadí každý nedělní večer, vždy ve 20.00 hod., a to až do 25. června. Diváci budou moci zhlédnout celkem sedmnáct filmů, které se v minulosti proslavily především díky hercům v hlavních rolích.

„Máme-li zahraniční megafilmy, kultovní filmy, legendární filmy, trháky a podobně téměř na každém televizním kanálu, proč by neměly dostat nový kabát i úspěšné české filmy z minulosti? Na rozdíl od těch zahraničních je bude moci divák zhlédnout v ucelené řadě a učinit si obrázek o tom, jak se proměňuje vkus širokého publika,“ podotýká Jan Jurka, programový ředitel CS filmu.

V rámci série Český megafilm odehraje CS film následující snímky: Slunce, seno, erotika, Duše jako kaviár, Černí baroni, Tankový prapor, Vážení přátelé, ano, Faunovo velmi pozdní odpoledne, Sokolovo, Nebeští jezdci, Dovolená s Andělem, Anděl na horách, Akce B a Pyšná princezna.

Série Filmové legendy zahrnuje tyto filmy: Svatby pana Voka, Pan Vok odchází, Konec starých časů, Nejistá sezóna, Kladivo na čarodějnice, Jak napálit advokáta, Já už budu hodný, dědečku!, Čarodějův učeň, Dým bramborové natě, Causa králík, Tichá bolest, Jára Cimrman ležící, spící, Dobří holubi se vracejí, Ostře sledované vlaky, Hop – a je tu lidoop, Smích se lepí na paty, Petrolejové lampy.

 

Český megafilm v dubnu

 

Filmové legendy v dubnu

 

Česká krimi - sobota 20. května 2017

Autoři detektivek to mají těžké. Nejenom že při výběru témat si musejí neustále dávat pozor na to, aby se v jejich výtvoru náhodou někdo zrovna vlivný nepoznal, a nestěžoval si na patřičných místech /ta pořád existují, i když jsou pokaždé někde jinde/, ale zároveň jejich autorství vyžaduje tak trochu teoretickou profesi Brouka Pytlíka a praktickou šikovnost Ferdy Mravence. Vždyť kdo jiný by dokázal být znalcem policejní práce, psychologie, medicíny, přírodních věd, historie, současnosti, politiky, umění a bůhví čeho ještě. Navíc se musí autor detektivek vždy obrnit hroší kůží a trpělivostí, neboť v národě českém se vždy najde značné procento těch, kteří, obrazně řečeno, od hospodského stolu vědí nejlépe, jak by se to mělo správně dělat…A překoná-li autor všechny tyto nástrahy, objeví se ta nejzapeklitější – filmoví kritici. Tito rádi zapomněli, že i oni byli kdysi filmovými diváky, a většinou dodají už tak těžce zkoušeným autorům ránu z milosti – toto je příliš staré, tamto zas moc nové, pro diváka příliš složité nebo naopak tak jednoduché až nudné, atakdále atakdále. Ale někdy se stane malý zázrak, vane příznivý vítr a konstelace hvězd je příznivá, detektivní či kriminální film všemi těmito nástrahami propluje jako pstruh bystřinou a pak se stává zlatým pokladem všech filmových distributorů. CS film si pro vás na třetí květnovou neděli připravil aspoň malou ochutnávku z tohoto soudku:

12:00 Tajemství zlatého Buddhy /1973/ režie Dušan Klein
V druhé půli 19. století zuřily sociální bouře, chudí dělníci protestovali proti vykořisťování, domáhali se zlepšení životních podmínek. V této kulise se odehrává kriminálně laděný příběh kolem hledání kompromitujících materiálů, které by prozradily ledasco nelichotivého na boháče. Jsou totiž skryty v titulové sošce... film podle předlohy klasika české sci-fi Josefa Nesvadby. Hrají: Eduard Cupák, Otakar Brousek st., Blanka Waleská, Jana Preissová, Milena Dvorská, Václav Postránecký aj.

14:00 Kam nikdo nesmí /1979/ režie Dušan Klein
Tenisové kurty, kdysi symbol buržoazní dekadence, jsou stále nebezpečné - nadějná hráčka tam dokonce přijde o život! Kriminalisté rozmotávají složité předivo vztahů, které zavražděná měla k různým lidem, najmě k mondénnímu překladateli a jeho synovi…Hrají: Eduard Cupák, Małgorzata Potocka, Petr Haničinec, Juraj Ďurdiak, Libuše Geprtová, Ivan Luťanský, Karolina Slunéčková, Josef Somr, Věra Galatíková, Karel Heřmánek, Pavel Zedníček aj.

16:00 105% alibi /1959/ režie Vladimír Čech
Český detektivní film, ve kterém jde o dvojnásobnou vraždu, krádež vítězného losu a pokus zaretušovat velké manko. Na snímek volně navazovaly další dva díly. Když dvojice mladíků ukradne los, vyhrávající dokonce auto, ještě netuší, že se zaplete do dvojnásobné vraždy… V české kinematografii se vynořili dva uvážliví kriminalisté (Karel Höger, Josef Bek), kteří přešli ještě do několika dalších filmů, skvělý je i výkon podvodnického číšníka v podání Vladimíra Menšíka.

18:00 Smrt za oponou /1966/ režie Antonín Kachlík
Mezinárodní organizace pašeráků heroinu a záhadná smrt primabaleríny pražského divadla. Miroslav Horníček v roli kriminalisty, Květa Fialová jako drogám propadlá tanečnice a Waldemar Matuška jako urputný mezinárodní zločinec... Dále hrají Jaroslav Satoranský, Gabriela Vránová, Lubomír Lipský st., Ilja Prachař aj.

20:00 Film na přání – Čas pracuje pro vraha /1979/ režie Jiří Hanibal
Na ulici najdou zavražděnou ženu. Brzy se ukáže, že vražda souvisí s činností velké agentury, která sídlí v bezprostřední blízkosti kina, kde ženu našli. Na první pohled obyčejný případ se v době vyšetřování změní na nevšední zločin... Hrají: František Němec, Luděk Munzar, Eduard Cupák, Josef Somr, Oldřich Vlach aj.

V rannej hmle /1990/ režie Ján Zeman
Na pozadí netradičního kriminálního příběhu se odehrává výrazné společenské drama - takzvaně spořádaným lidem stačí pouhé nepodložené podezření, aby takového nešťastníka začali vylučovat ze svého středu a různě mu znepříjemňovat život. Protagonista začne na vlastní pěst pátrat po pachateli zločinu, z něhož byl sám obviňován…Hrají: Jiří Schmitzer, Ladislav Lakomý, Leopold Haverl, Andrej Hryc, Igor Čillík, Valérie Zawadská aj.

Záhada modrého pokoje /1933/ režie Miroslav Cikán
První česká zvuková detektivka, film s tajemnou atmosférou, jednoduchou zápletkou a nápadem, jak vyřešit milostný trojúhelník…Scénář a hudba Karel Hašler, kamera Jan Stallich. Hrají: Karel Hašler, František Smolík, Jiřina Šejbalová, Bedřich Vrbský, František Kovářík aj.

21:30 Filmové noviny magazín – Česká krimi

22:00 Mravenci nesou smrt /1985/ režie Zbyněk Brynych
Provokativní téma pašování a užívání drog, jak si ho představovali soudruzi v době totalitní. Snímek měl hlavně sloužit jako odstrašující příklad socialistické mládeži před drogami a jejich závislostí a byl prvním svého druhu na československé scéně…Hrají: Josef Vinklář, Ladislav Mrkvička, Zora Jandová, Marek Brodský, Jana Březinová, Nela Boudová, Ladislav Potměšil, Jan Kanyza, Rudolf Jelínek, Rudolf Hrušínský ml., Vladimír Kratina, Jan Přeučil aj.

 

Filmová křížovka DVD Arény

Pro příznivce soutěžení jsme připravili na závěr každého dílu DVD Arény jednoduchou filmovou křížovku. Stačí jen pozorně sledovat názvy filmů, na které vás dopředu upozorníme a potom správně odpovědět na křížovkářskou otázku.

Své odpovědi nám můžete zasílat formou sms na telefonní číslo 608 606 683. Ze správných odpovědí  vylosujeme vždy jednoho výherce, který od nás obdrží „Speciální kolekci DVD Arény“. Ta bude obsahovat celkem 8DVD s filmy a jedním kompletním televizním seriálem.

Jméno výherce bude zveřejněno vždy v úvodu následující DVD Arény a také na webových stránkách CS Filmu.

Přejeme vám hodně štěstí při soutěžení.

Týden Správná odpověď Výherce
1 FOK Ladislav Lerch, Mšené Lázně
2 cena Emilie Jechová, Hradec Králové
3 agent Simona Neuslová, Ořech
4 kurýr Antonie Vyskočilová, Brno
5 gangster Kristýna Novosadová, Stará Obora
6 sen Liběna Burkotová, Hlučín
7 zombie Antonín Martínek, Praha 9