Heat maps

Přeskočit k navigaci - Přeskočit k obsahu - Přeskočit doluPrávě vysíláme:

Hrdinný kapitán Korkorán

Následuje:

Vlasta Burian, jak ho neznáte

starNovinky

Vyhledávací formulář


Anděl na horách

Kategorie České filmy
Rok: 1955
Délka: 84 minut
Režie: Bořivoj Zeman
Námět Josef Neuberg
Scénář Josef Neuberg
Hudba Dalibor Vačkář
Kamera Jan Roth
Obsazení Jaroslav Marvan (Gustav Anděl), Rudolf Deyl ml. (Puleček), Josef Kemr (Vyhlídka), Milada Želenská (Andělová), Vlasta Fabianová (Matoušková), Jaroslav Mareš (Mirek Anděl), Milena Dvorská (Věra Matoušová), Helena Loubalová (Věra Novotná), Karol Machata (Zdeněk Soukup), Stella Zázvorková (Mánička), Mária Hájková (Kolesárová), Inocenc Březina (Maruščák), Theodor Pištěk (předseda závodní rady DP), Jaroslav Rozsíval (správce chaty), Branislav Koreň (správce zotavovny), Emil Bolek (předseda ZR Spofany), František Filipovský (Mejzlík), Stella Májová (sekretářka ZR), Arnošt Faltýnek (cestující v tramvaji), Jiří Hurta (Valenta), Darja Hajská (žena s šátkem), Milada Horurová (dáma v lanovce), Gustav Hrdlička (rekreant), Miroslava Langová (průvodčí v tramvaji), Jarmila Beránková (rekreantka), Karel Exner (rekreant), Emílie Urbanová-Jeřábková (babka v tramvaji), Marcela Sedláčková (pracovnice Spofanny), Jiří Valenta (člen závodní rady), Vladimír Salač (rekreant s kytarou),
 
Popis:

Morousovitý revizor pražských elektrických drah opět jede na odborářskou dovolenou -- tentokrát do Vysokých Tater. Pohodu při organizovaném odpočinku mu narušuje přítomnost mladé ženy, kterou považuje za snoubenku svého syna a jejímž chováním je neustále pohoršován. Herecký koncert Jaroslava Marvana. Režisér byl divácky úspěšný nejen jako pohádkář. Film volně navazuje na Dovolenou s Andělem.

Obrovský divácký úspěch komediální agitky Dovolená s Andělem si vyžádala volné pokračování. Jenže tentokrát se už nepracuje ani nepadají zlepšovací návrhy, tentokrát se jedná o kupu omylů, záměn a nedorozumění, což opět zavinila mručivá podezíravost hlavního hrdiny. Příběh tedy spíše navazuje na předválečná kýčovitá melodramata, než že by čerpal z pravidel socialistického realismu. Natáčení v zasněženém prostředí Vysokých Tater způsobilo nejednu potíž – třeba Jaroslav Marvan, který tam byl poprvé v životě, vůbec neuměl lyžovat a navíc se zranil. Další pokračování, které by pana Anděla zachycovalo u moře, už bohužel nevzniklo. Zato v současnosti lze na Slovensku pořídit „socialisticky“ organizovanou dovolenou přesně v místech, kudy pan Anděl chodíval a kde bydlel, dokonce i s tehdejším programem, jak o tom pojednává televizní dokument Sladké mámení.
Hlasujte:
 
9.17/10 ( 317 Hlasů )
Zobrazení: 11501
.