Heat maps

Přeskočit k navigaci - Přeskočit k obsahu - Přeskočit doluPrávě vysíláme:

Anděl na horách

Následuje:

Kinotipy

starNovinky

Vyhledávací formulář


Bobule

Kategorie České filmy
Rok: 2008
Délka: 89 minut
Režie: Tomáš Bařina
Scénář Tomáš Bařina, Rudolf Merkner, Tomáš Vican, Adam Dvořák
Hudba Hynek Schneider, James Harries, Richard Krajčo
Kamera Martin Preiss
Obsazení Kryštof Hádek (Honza), Lukáš Langmajer (Jirka), Václav Postránecký (Michalica), Lubomír Lipský (děda), Tereza Voříšková (Klára), Miroslav Táborský (Kozderka), Tomáš Matonoha (Kája), Marian Roden (František), Lucie Benešová (Markéta), Robert Jašków (Mácha), Jan Skopeček, Tomáš Julínek, Pavel Severa, Tomáš Bařina,..
 
Popis:

Vínonosná Morava přináší spásu i drobnému podvodníčkovi, jenž se polepší až poté, co si plně uvědomí své kořeny i sepětí s moravským venkovem. Nejprve se tam přijede schovat, ale posléze jej vinařství natolik osloví, že se mu začne aktivně věnovat, ačkoli mu scházejí potřebné vědomosti i zkušenosti. Do toho ještě vcházejí milostné problémy s tamější pohlednou dívkou, dvojice popletených kriminalistů a vůbec řada karikovaných figurek, bodrých moravských vesničanů i chamtivých Pražáků...

Karikatura bodrých Moravanů a snobských Pražáků názorně ukazuje, jak těžkopádně lze zacházet s krajovou rázovitostí – a když pražští herci mají zpodobnit moravskou vínem rozohněnou náturu, vychází z toho jedině nepřirozená křeč. Nicméně jeden klad nalezneme. To, že film sbližuje, dokládá vzájemné okouzlení nejen hlavních hrdinů, ale i jejich představitelů, Kryštofa Hádka a Terezy Voříškové, kteří spolu začali chodit, ale láska jim záhy dohořela.
Hlasujte:
 
8.38/10 ( 8 Hlasů )
Zobrazení: 1455
.