Heat maps

Přeskočit k navigaci - Přeskočit k obsahu - Přeskočit doluPrávě vysíláme:

Anděl na horách

Následuje:

Kinotipy

starNovinky

Vyhledávací formulář


Soukromá vichřice

Kategorie České filmy
Rok: 1967
Délka: 95 minut
Režie: Hynek Bočan
Námět Vladimír Páral
Scénář Hynek Bočan, Věra Kalábová, Vladimír Páral
Hudba Jiří Šust
Kamera Jan Němeček
Obsazení Pavel Landovský (Standa Kocián), Daniela Kolářová (Bohunka), Josef Somr (Áda Vinš), Míla Myslíková (Joža Vinšová), Josef Chvalina (Joska Nejtr), Eva Geislerová (Ida Nejtrová), Soňa Šimberová, Hana Kreihanslová (sekretářka),.
 
Popis:

Ústí nad Labem: Ve městě chemických továren žijí lidé, kteří hledají únik ze stereotypní všednosti. Manželské a snoubenecké vztahy se rozpadají a zase znovu vznikají. Tak tomu bylo i s Bohunkou Augustovou, Standou Kociánem a Ádou Vinšem. Malé dobrodružství přineslo určité vzrušení, ale důležité jsou přiměřené životní cíle a zajištěné postavení... Smutná komedie Hynka Bočana se opírala o dobrou literární předlohu a suverénní výkony tehdy ještě neokoukaných herců. Daniela Kolářová zde hrála svou první filmovou roli.

Filmový přepis Páralovy předlohy Soukromá vichřice je dnes opomíjený, ačkoli se dotýká dodnes aktuálních problémů se smysluplně prožívaným životem a nástrahami lehkomyslnosti. Třebaže je obsazen oblíbenými herci té doby (a Daniela Kolářová tu ztvárnila svou první velkou roli), schází mu přece jen vypravěčská bezprostřednost. Zajímavostí je, že v příběhu se mihnou populární osobnosti té doby, které představují samy sebe – jako Václav Neckář či Jiřina Bohdalová. Filmoví hrdinové se pak vášnivě glosují.
Hlasujte:
 
7.85/10 ( 13 Hlasů )
Zobrazení: 2143
.